۷٫۴هزارمیلیارد تومان مجموع درآمد شهرداری در سال۸۹

0

اعضای شورای اسلامی شهر تهران پس از آغاز بررسی بودجه سال آینده شهرداری تهران در جلسه امروز شورا ، مجموع درآمد نقدی و غیرنقدی شهرداری در سال آینده را هفت هزار و ۴۶۱ میلیارد تومان تصویب کردند.
به گزارش consbank به نقل ازخبرگزاری مهر، در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران که با حضور محمد باقر قالیباف شهردار تهران به صورت علنی و بدون حضور مستمع برگزار شد، بودجه پیشنهادی شهرداری تهران که ۷ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان بود بررسی شد.
شهردار تهران در این جلسه از اعضای شورای شهر تهران خواست بودجه پیشنهادی شهرداری، ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.
وی گفت: از آنجا که سیاست شهرداری آن است که بافت‌های فرسوده خودشان باید درآمدزا باشند، شهرداری در بودجه سال جاری ردیفی را برای بافت‌های فرسوده در نظر نگرفته است. از این رو پیشنهاد می‌شود که ۳۰۰ میلیارد تومان از این محل برای افزایش درآمد در بخش غیرنقدی بودجه شهرداری لحاظ شود.
قالیباف با بیان این که در ۱۰ ماهه امسال حدود ۶ هزار میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری تهران محقق شده است، بیان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال مالی جاری ۹۵ درصد از بودجه مصوب امسال شهرداری که ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است، محقق شود.
بر اساس این گزارش، در پایان جلسه امروز، اعضای شورای شهر درخواست قالیباف را مورد برررسی قرار داده و با ۲۰۰ میلیارد تومان از این رقم موافقت کردند.
مجموع درآمد نقدی و غیرنقدی شهرداری در سال آینده ۷ هزار و ۴۶۱ میلیارد تومان خواهد بود که مجموع درآمدهای نقدی حدود ۴ هزار میلیارد تومان و مجموع درآمدهای غیرنقدی حدود ۳ هزار و ۴۵۸ میلیارد تومان است.
اعضای شورای شهر بررسی بودجه جاری، عمرانی و موسسات و شرکتهای شهرداری تهران را نیز از سه ‌شنبه هفته جاری در دستور کار قرار خواهند داد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.