۷۶ درصد راه‌های روستایی همدان آسفالت است

0
به گزارش Consbank ‘حسین عبادی’ روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: استان همدان دارای سه هزار و ۳۰۸ کیلومتر راه روستایی است که دو هزار و ۵۴۲ کیلومتر از این راه‌ها تاکنون آسفالت شده است.

وی بیان کرد: ۹۷۸ روستا از یک هزار و ۷۵ روستای دارای سکنه این استان از نعمت راه آسفالته برخوردارند که از نظر جمعیتی ۷۱۰ هزار و ۴۲۵ نفر در این مناطق ساکن هستند.

رییس اداره نگهداری راه ها اداره کل راه و شهرسازی همدان گفت: آسفالت راه روستایی ۹۷ روستای این استان که جمعیتی افزون بر شش هزار و ۲۴۴ نفر در آنها ساکن است از راه آسفالت محروم هستند.

وی اظهار کرد: امسال آسفالت ۱۰ تا ۱۲ درصد از راه های روستایی در دستور کار راهداری قرار دارد که از جمله آنها می توان به راه مبارکین، راه روستاهای فامنین و روستای هیزج اشاره کرد.

رییس اداره نگهداری راه ها اداره کل راه و شهرسازی همدان افزود: زیرسازی بخشی از این محورهای روستایی شامل پل سازی، تعریض راه، رگلاژ و تسطیح به اتمام رسیده و به زودی عملیات پخش آسفالت در این مسیرها نیز آغاز می شود.

عبادی اضافه کرد: تنها یک روستای بالای ۵۰ خانوار همدان فاقد راه آسفالته است که آسفالت راه این روستا تا پایان امسال نیز در برنامه اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد همچنین ۲۶ روستای بالای ۲۰ خانوار همدان از نعمت راه آسفالته محروم هستند.

وی اظهار کرد: آسفالت و نصب علائم راهنمایی و رانندگی در حاشیه راه روستایی، کاهش زمان دسترسی به مرکز شهر و فراهم شدن بستر ایمنی عبور و مرور برای استفاده‌کنندگان از این محورها را به همراه دارد.

عبادی با ذکر اینکه همدان رتبه نخست نگهداری راه روستایی را در کشور دارد افزود: به منظور جلوگیری از تخریب راه های روستایی تیم های راهداری مسیرها را رصد کرده و مکان‌های مورد نیاز را ترمیم و لکه گیری می کنند.

وی اضافه کرد: ۳۷۷٫۳ کیلومتر از راه های استان همدان راه شنی درجه یک است همچنین ۳۸۸٫۸ کیلومتر راه روستایی دسترسی خاکی نیز در این استان وجود دارد.

سهم استان همدان از راه های روستایی کشور ۲٫۶ درصد است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.