۷۷ درصد خانه های روستایی مقاوم‌ نیستند

0

۷۷ درصد واحدهای مسکونی روستایی در آذربایجان غربی نیاز به مقاوم‌سازی دارند.
ایوب عزیزی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر در ۲۰۱ هزار واحد مسکونی روستایی آذربایجان غربی زندگی می کنند.
وی افزود: امسال ۷ هزار واحد مسکونی روستایی در آذربایجان غربی بهسازی و مقاوم‌سازی می‌شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: با اتمام عملیات بهسازی ۷ هزار واحد مسکن روستایی در آذربایجان غربی میزان واحدهای نوسازی شده در استان به بیش از ۲۳ درصد افزایش می‌یابد.
عزیزی ادامه داد: این واحدها در اجرای طرح ویژه بهسازی واحدهای مسکونی با پرداخت ۵۲۵ میلیارد ریال تسهیلات بلندمدت و کم‌بهره به متقاضیان بهسازی و مقاوم‌سازی می‌شود و تاکنون ۲ هزار و ۸۰۰ متقاضی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و بقیه نیز تا پایان سال معرفی می‌شوند.
بنا به گفته وی تاکنون ۳۸ هزار واحد مسکونی روستایی در آذربایجان غربی بهسازی و مقاوم‌سازی شده است.
عزیزی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از طرح‌های در حال اجرا در سال آینده تعداد واحدهای مسکونی روستایی بهسازی شده به ۴۵ هزار واحد می‌رسد که این میزان ۲۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: وضعیت حاکم بر کیفیت واحدهای مسکونی روستایی در آذربایجان غربی سبب شده است تا در هنگام بروز حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله بیشترین خسارت بر این اماکن وارد شود.
وی با اشاره به ساخت واحدهای مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار خانوار توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵ شهر زیر ۲۵ هزار خانواری در آذربایجان غربی وجود دارد و امسال در این زمینه اعتباری معادل ۵۱۰ میلیارد ریال برای ساخت ۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن اختصاص یافته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.