۷۹ درصد تولیدکنندگان مصالح ساختمانی آذربایجان غربی پروانه استاندارد ندارند

0

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان غربی گفت: ۷۹ درصد از واحدهای تولید مصالح ساختمانی موجود در استان پروانه کاربرد علامت استاندارد ندارند.
به گزارش consbank به نقل از مهر، غلامرضا امینی ، افزود: از ۱۹۵ واحد تولید مصالح ساختمانی شامل واحدهای تولیدی کاشی، سرامیک، یونولیت، سقف سفالی و بلوک سیمانی تنها ۲۱ درصد دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد هستند.
وی با اشاره به اینکه ۷۹ درصد از این واحدها بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد کشور طی سه ماه گذشته مشمول رعایت استاندارد اجباری شده اند، بیان داشت: بازرسی و ارزیابی از تجهیزات آزمایشگاهی و خط تولید این واحد توسط کارشناسان اداره کل استاندارد انجام شده است. مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: هم اکنون ارزیابی های فنی جهت صدور پروانه برای این واحد ها در دست اقدام است که امیدواریم تا پایان سال جاری با ادامه این روند تمامی واحدهای تولید مصالح ساختمانی استان دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد شوند.
به گفته امینی عمده واحدهای فاقد پروانه کاربرد علامت استاندارد در آذربایجان غربی واحدهای تولید مصالح ساختمانی هستند که نقص در تجهیزات و نداشتن نیروی متخصص آزمایشگاهی مهمترین مشکلات در حوزه استاندارد این واحدهاست.
وی از شناسایی و اعلام جرم علیه ۳۸ واحد متخلف عرضه و تولید به محاکم قضایی استان خبر داد و افزود: بر اساس احکام صادره کمیسیون ماده ۱۹ عملیات عرضه و خط تولید این واحدها به صورت موقت پلمپ شده است.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان غربی تولید و توزیع کالای بدون علامت استاندارد، کیفیت پایین تر از استاندارد تولیدات، جعل علامت استاندارد و استفاده از علامت بدون مجوز را عمده تخلفات این واحدها عنوان کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.