۸۵ درصد درآمدهای شهرداری از محل ساخت و ساز است

0

با توجه به رکود بازار و ساخت‌وساز در سال جاری تحقق ۷۵ درصدی درآمدهای نقدی مطلوب است و امیدواریم این رقم تا پایان سال به بیش از ۸۵ درصد افزایش یابد.
حسین محمد پورزرندی معاون مالی اداری شهرداری تهران ، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارداشت: بر اساس طرح جامع، باید سالیانه پنج درصد به درآمدهای پایدار شهرداری تهران افزوده و از محل ساخت و ساز کسر شود؛ به عبارت دیگر این پنج درصد باید از سبد ساخت‌وساز، وارد درآمدهای پایدار شود.
وی مجموع درآمدهای نقدی شهرداری را ۷۵ درصد اعلام کرد و گفت: در سال جاری با لحاظ شدن جوایز در اخذ عوارض، رشد مؤثری دیده شد، این در حالیست که شهروندان برای این دسته از پرداخت‌ها تا پایان سال فرصت باقی دارند.
معاون مالی اداری شهرداری تهران با بیان این که همچنین در پرداخت حقوق کارکنان، رفت و روب و پیمانکاری فضای سبز نیز تاکنون هیچ مشکلی نداشتیم، اظهار کرد: در عین حال پروژه‌های عمرانی نیز تعطیل نشده است.
به گفته پورزرندی، در حالی که درآمدهای نقدی شهرداری سایر کلانشهرها حدود ۵۰ درصد است، این رقم در شهرداری تهران به ۷۵ درصد رسیده است.
وی ضمن یادآوری مصوبات سال جاری که بر اساس آن‌ افرادی که مطالبات خود را به صورت نقدی پرداخت کنند، مشمول ۲۵ درصد تخفیف می‌شوند، گفت: طی دو سه سال گذشته، ۸۵ درصد از درآمدهای شهرداری از محل ساخت و ساز و ۱۵ درصد مابقی نیز جزو درآمدهای پایدار بود که هم اکنون رقم درآمد از ساخت و ساز به ۷۵ درصد کاهش یافته است.
معاون مالی اداری شهرداری تهران با اشاره به افزایش درآمدهای پایدار شهرداری در سال جاری، اظهار کرد: این رقم در سال آینده باید با کاهشی دوباره به ۷۰ درصد رسیده و امر تا جایی ادامه یابد که با ایجاد تعادل بین درآمدهای پایدار و ساخت و ساز به ۵۰ ـ ۵۰ برسد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.