۸۹ سال رونق پروژه‌های عمرانی و ساخت‌وساز است

0

صادرات آهن به کشورهای دیگر زمانی توجیه اقتصادی دارد که تولید در داخل کشور انجام شود و تولیدات داخلی ما به حدی برسد که مازاد بر مصرف واقعی خود صادر کنیم.
محمد آزاد رییس اتحادیه کشوری فروشندگان آهن‌آلات در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: صادرات آهن به کشورهای دیگر زمانی توجیه اقتصادی دارد که تولید در داخل کشور انجام شود و تولیدات داخلی ما به حدی برسد که مازاد بر مصرف واقعی خود صادر کنیم در حالی که شرایط کنونی این طور نیست و ضمن تولید و صادرات، هنگام کمبود به واردات هم روی می‌آوریم.
آزاد با بیان اینکه واردات آهن آلات به کشور به زیان تولید و اشتغال کشور است، افزود: اگر مواد اولیه را وارد کنیم در آن صورت ضمن اشتغال‌زایی، تولیدات داخلی هم بیشتر می‌شود و کارخانجاتی که اکنون با یک یا دو شیفت کار می‌کنند با سه شیفت یا بیشتر مشغول کار می‌شوند.
رییس اتحادیه کشوری فروشندگان آهن‌آلات با اشاره به مدت زمان کوتاه تشکیل اتحادیه کشوری فروشندگان آهن‌آلات گفت: در مدت دو ماهی که از زمان تاسیس اتحادیه کشوری گذشته تمام اهتمام ما این بوده که در بخش تولید، قیمت‌گذاری، واردات و استاندارد کالا بیشتر متمرکز شویم.
وی افزود: به همین منظور با دستگاه‌های دولتی در حال ارتباط گیری هستیم تا جایگاه خود را به دست آوریم و وزارت بازرگانی در این زمینه قول مساعد داده است و وزارت صنایع و معادن هم در بخش‌های تولید و استاندارد کالا به ویژه بورس کالا که زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارایی است، حمایت خود را در ثبت قیمت گذاری کالا و اینکه هر کالایی با هر کیفیتی روی تابلوی بورس عرضه نشود، اعلام کرده است.
او خاطرنشان کرد: مجموعه‌ این اقدامات سبب می‌شود تا فعالان اقتصادی با اطمینان خاطر بیشتری معامله کنند و قیمت‌گذاری‌ها از ضابطه‌مندی درستی برخوردار شود.
آزاد گفت: در حال حاضر به دلیل شکنندگی در بازار، برخی فعالان برای خریداری کالا ریسک نمی‌کنند زیرا ممکن است قیمت آن کالا در روزهای بعد افت کند و آن‌ها مقدار زیادی از سرمایه خود را از دست بدهند.
رییس اتحادیه کشوری فروشندگان آهن‌آلات در عین حال پیش‌بینی کرد: تا پایان سال افزایش قیمت آهن آلات مشاهده نشود، همچنان که در بخش مسکن قیمت‌ها افت کرده و به جایی رسیده که ثابت مانده است.
آزاد از رونق ساخت و ساز پروژه‌های عمرانی در سال ۸۹ خبر داد و افزود: در بودجه سال ۸۹ دولت اعتبار خوبی برای پروژه‌های عمرانی دیده است به نحوی‌که ۶۷ درصد افزایش بودجه در بخش پروژه‌های عمرانی است. بر این اساس انتظار می‌رود که در سال ۸۹ با توجه به تامین مصالح ساختمانی، شاهد رونق پروژه‌های عمرانی باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد: با رهنمودهایی که اتحادیه کشوری فروشندگان آهن‌آلات ارائه می‌دهد و همکاری دولتمردان در این خصوص، قیمت‌های داخلی همپای قیمت‌های جهانی حرکت کنند و افزایش قیمت چشمگیری مشاهده نشود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.