UpCodes اپلیکیشنی برای آگاهی از ضوابط ساختمان

0

(UpCodes)، اپلیکیشنی برای آگاهی از ضوابط ساختمان

شاید چیزی به اندازه آگاه شدن از ضوابط ساختمان طی فرایند ساخت‌وساز یا بدتر از آن پس از پایان کار که هزینه‌های سرسام‌آوری را پیش روی سازندگان بگذارد برای نابود کردن بودجه ساختمان یا به خشم آوردن سازندگان موثر نباشد. در ایالات متحده آمریکا پروژه‌ها اصولا باید با ضوابط متفاوتی که در سطح دولت فدرال یا دولت محلی وجود دارد هماهنگ باشند. هرچند این ضوابط گاه یکدیگر را نقض و گروه سازنده را دچار سردرگمی می‌کنند. برای حل این مشکل اپلیکیشینی طراحی شده است که آگاهی از ضوابط ساختمانی را برای معماران و طراحان آسان می‌کند. اپلیکیشن آپ‌کدز (UpCodes) به معماران اجازه می‌دهد که پیش از طراحی و آغاز به کار از وضعیت دقیق ضوابط ساختمانی آگاهی یابند. آپ‌کدز به شرکت‌ها و معماران جوان کمک می‌کند تا اطلاعاتی دقیق از مناطقی که با وضعیت ضوابط ساخت‌وساز آن آشنا نیستند به دست آورند.

کاربرد دیگر این اپلیکیشن هماهنگی میان اعضای گروه سازنده است. هر یک از اعضای گروه می‌توانند در کنار هر ضابطه کامنت بگذارند یا آن را برجسته کنند تا دیگر اعضا یا مشاوران طرح در جریان وضعیت ضابطه قرار بگیرند. این کارکرد اپلیکیشین همچنین برای انباشت و ذخیره اطلاعات مرتبط با ضوابط ساخت‌وساز به ویژه برای شرکت‌هایی که در یک حوزه فعالیت می‌کنند مفید است.

از دیگر قابیلت‌های این اپلیکیشین به روزرسانی پیوسته ضوابط ساختمانی و سازماندهی این ضوابط بر اساس نیاز کاربر است. بر این اساس معمار یا تیم معماری یک ساختمان می‌توانند با استفاده از آپ‌کدز اطلاعات مربوط به سازه مانند وضعیت پروژه، نوع کاربری، اندازه و ابزارهای به کار رفته در سازه را در اختیار دیگر کاربران قرار دهند.

اپلیکیشن آپ‌کدز هم‌اکنون در میان معماران به عنوان یک ابزار مفید و کاربردی جا افتاده است و استفاده از آن همچنان رو به افزایش است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.